Mercedes-Benz

Oryginalny olej silnikowy Mercedes-Benz.

Oryginalny olej silnikowy Mercedes-Benz.

Olej, który zasługuje na gwiazdę.
Kto najlepiej wie, jakie właściwości musi mieć olej do naszych samochodów? Oczywiście nasi naukowcy i inżynierowie, którzy dzięki swojej innowacyjności, kompetencji i długoletniemu doświadczeniu zbudowali też nasze silniki. To właśnie oni opracowali specjalny środek smarowy do Państwa samochodu – oryginalny olej silnikowy Mercedes-Benz.

Większa moc dzięki zmniejszonemu tarciu.
Jego najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie tarcia mechanicznego. Nasz olej silnikowy jest doskonale przystosowany do występujących w naszych pojazdach obciążeń mechanicznych i termicznych. Jego wyszukane składniki i dodatki uszlachetniające spełniają szczególne wymagania jakościowe silników Mercedes-Benz i gwarantują wysoką wydajność oraz moc.

Niezawodny w wielu sytuacjach. 
Nieważne, czy jest akurat minus 30, czy plus 260 stopni – nasz olej silnikowy jest bardzo niezawodny. W przypadku obciążenia termicznego (wysokimi albo niskimi temperaturami) nie może występować strata związana z parowaniem, a właściwości płynnościowe i smarujące muszą być zachowane, tak aby olej niezawodnie spełniał wszystkie swoje funkcje.

Maksymalna wytrzymałość.
Regularna wymiana oleju umożliwia rzadsze wymiany oleju. Decydując się na oryginalny olej silnikowy Mercedes-Benz, wybierają Państwo nie tylko środek smarowy idealnie przystosowany do swojego pojazdu, ale też produkt o szczególnie wysokiej wytrzymałości. W przypadku regularnej wymiany zyskują Państwo też pewność, że silnik Państwa samochodu zachowa stałą, wysoką jakość pracy.

Niewielkie zużycie paliwa. Mniejsza emisja. Większa moc.
Dzięki najwyższej jakości oryginalnemu olejowi silnikowemu Mercedes-Benz zyskują Państwo również na szczególnie ekonomicznej jeździe. Olej ten skutecznie redukuje bowiem tarcie i zawiera wysoce skuteczne dodatki wydłużające jego żywotność, co pozwala na zapewnienie stałej, wysokiej wydajności silnika. W różnych warunkach eksploatacyjnych możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału silnika, a przy tym zużycie mniejszej ilości paliwa. 
Tym samym jest to również korzyść dla środowiska naturalnego. W połączeniu z naszymi nowoczesnymi systemami oczyszczania spalin zmniejsza się bowiem emisja substancji szkodliwych do atmosfery.