Mercedes-Benz

Fuel Duel. Nowy Actros.

Pojedynek paliwowy.

Nowy Actros wezwany do pojedynku przez firmę Transad.

Transad jest firmą z dosyć dobrze ugruntowaną pozycją na rynku- w transporcie posiada już ponad 11-sto letnie doświadczenie.

Główną działalnością firmy Transad jest transport międzynarodowy w branży chłodniczej. Aktualnie naszą flotę stanowi 30 pojazdów w tym 10 pojazdów marki Mercedes-Benz. Jesteśmy zadowoleni z pojazdów  Mercedes. W naszej flocie nie posiadamy jeszcze Actrosa 5 generacji. Chcieliśmy sprawdzić jego nowe systemy bezpieczeństwa ale przede wszystkim wyniki spalania, które są bardzo ważne na tak długich trasach i mają wpływ na całą ekonomię biznesu. Zależało nam również na porównaniu osiągów naszych pojazdów innych marek z potencjałem nowego Actrosa.

Pojazd testowy, który otrzymaliśmy  z firmy EWT Automotive jeździł na linii międzynarodowej Polska-Szwecja-Polska. Średni poziom zużycia paliwa w ciągu dwóch tygodni tej typowej dla nas eksploatacji okazał się bardzo zadowalający i niższy od wyniku pojazdu, z którym porównywaliśmy Actrosa:26,6l/100km wobec 28l/100km.

Takie wyniki wymagają oczywiście odpowiedniej techniki jazdy sprzyjającej oszczędnościom paliwa co przekłada się na niższe koszty oraz wyższe przychody czyli po prostu większą wydajność.

Dodatkowo kierowca podkreślał nieporównywalnie wysoki komfort jazdy oraz warunki w kabinie motywujące do pracy. Wszystko jest zaprojektowane w ten sposób żeby wspomagać pracę i podnosić cały czas jej komfort. Dla kierowcy ważna była duża ilość schowków oraz miejsca w kabinie dla osobistej przestrzeni.

Innowacyjny system kamer zamiast tradycyjnych lusterek jest postępem technologicznym, który bardzo wspomaga pracę.

Naszym zdaniem nowy Actros jest pojazdem, który chcemy mieć w swojej flocie. Wyniki testu pokazały, że jest bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi markami.