Mercedes-Benz

Naklejka Mercedes-Benz dla służb ratowniczych.

Naklejka dla służb ratowniczych

Naklejka dla służb ratowniczych.

Naklejka z kodem QR dająca szybszy dostęp do właściwej karty ratowniczej.

Gdy trzeba ratować osoby poszkodowane w wypadku drogowym, liczy się każda sekunda. Z tego względu Daimler jako pierwszy producent samochodów oferuje drobną, ale skuteczną innowację, która ratownikom przybyłym na miejsce wypadku daje szybki dostęp do informacji związanych z bezpieczeństwem: naklejkę dla służb ratowniczych. Po zeskanowaniu, smartfonem lub tabletem, umieszczonego na niej kodu QR wyświetla się aktualna karta ratownicza danego pojazdu*. Ratownicy widzą wtedy od razu, gdzie znajdują się poduszki powietrzne, akumulator, zbiorniki, przewody elektryczne, siłowniki ciśnieniowe oraz elementy konstrukcyjne o krytycznym znaczeniu dla akcji ratunkowej. Ta nieskomplikowana, ale ważna nowość wydatnie zwiększa na miejscu zdarzenia szanse ratowników w walce z czasem. Informacje zeskanowane z kodu QR pozwalają na szybsze działanie, a w krytycznych sytuacjach pomagają uratować życie!

W opisywane naklejki z kodami QR można się łatwo zaopatrzyć –
u autoryzowanych przedstawicieli Mercedes-Benz, dla osobowych Mercedesów z roku produkcji 1990 lub późniejszych. Naklejkę przykleja się po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa oraz na przeciwległym słupku B. Obecnie, poczynając od nowej Klasy S, w naklejkę dla służb ratowniczych wyposażane są standardowo wszystkie fabrycznie nowe samochody osobowe.

* Warunek: działające połączenie Internetowe

Odbierz naklejkę dla służb ratowniczych u dealera Mercedes-Benz.

Instrukcja dla służb ratowniczych

Instrukcja dla służb ratowniczych.

Informacje dla służb ratowniczych.

Jeden z naszych głównych celów to produkowanie samochodów bezpiecznych. Wynikają stąd między innymi rozwiązania, które pomagają zminimalizować skutki wypadku. Należą do nich – oprócz znanych systemów ochronnych takich jak poduszki powietrzne czy wysokowytrzymała kabina pasażerska – także rozliczne innowacje techniczne podążające za integralnym systemem bezpieczeństwa.

Od roku 1994 istnieje „Instrukcja dla służb ratowniczych”, zawierająca informacje o określonych funkcjach pojazdu i funkcjach bezpieczeństwa oraz o możliwościach dostania się do jego wnętrza. W "Instrukcji" uwzględnionych są liczne nowe typy pojazdów Mercedes-Benz i innowacje związane z bezpieczeństwem – jak systemy asekuracji pasażerów, elektroniczny system dostępu do samochodu KEYLESS GO, nowe tworzywa, napęd z ogniwami paliwowymi, czy napęd na gaz ziemny.