Mercedes-Benz

Nigdy nie idź na kompromis.

Zapewnij sobie najlepsze osiągi z oponami zimowymi Mercedes Original.
Nigdy nie idź na kompromis

Wybierając opony nie idź na kompromis.

Źle dobrane obuwie nie pozwala Ci robić tego, co chcesz? Z samochodem jest tak samo. Aby jazda Mercedesem była zawsze bezpieczna, wygodna i oszczędna, we współpracy z czołowymi producentami z całego świata projektujemy opony i kompletne koła Mercedes Original – doskonale dopasowane do konkretnych modeli i potrzeb klientów.

Opony zimowe MO

Opony zimowe MO. Pewność na każdym zakręcie.

Opony zimowe Mercedes Original zapewnią przyczepność w najtrudniejszych warunkach.

Opony MOS

Opony MOS. Ekskluzywne wrażenie ciszy.

Opony Mercedes Original Silent gwarantują wyjątkowy komfort akustyczny w trakcie jazdy.

Opony MO1

Opony MO1. Moc i pewność siebie.

Opony Mercedes Original 1 zostały zaprojektowane z myślą o sportowej jeździe samochodem Mercedes-AMG.

Opony MOE

Opony MOE. Bezpieczeństwo w niestandardowych sytuacjach.

Opony Mercedes Original Extended dowiozą Cię do najbliższego serwisu pomimo uszkodzenia.


Opony Mercedes Original dla Twojego
modelu Mercedes-Benz.

Naszym celem jest zapewnić Ci w podróży poczucie bezpieczeństwa, komfort i zapas mocy. W myśl zasady, że kompromisy są na dłuższą metę nieopłacalne, w ramach prac nad kolejnymi modelami samochodów inwestujemy również w opony.

Optymalne opony dla Twojego Mercedesa –
z homologacją Mercedes Original.

Optymalne opony dla Twojego samochodu posiadają oznaczenie MO – Mercedes Original. Każda opona Mercedes‑Benz jest opracowywana zgodnie z najwyższymi standardami jakości, we współpracy z najlepszymi producentami opon. W specyfikacjach wymagań określono ponad 40 parametrów, które muszą spełniać opony. Dopiero po spełnieniu surowych wymogów opona może zostać zatwierdzona przez firmę Mercedes‑Benz i otrzymać odpowiednią homologację.

Współpraca z najlepszymi producentami.

Na etapie rozwoju opon Mercedes Original współpracujemy z czołowymi światowymi producentami. Zanim opona zostanie zatwierdzona, przechodzi kilka cyklów testów i modyfikacji, w ramach których dostosowuje się opony do specyfikacji firmy Mercedes‑Benz. W tym procesie modyfikuje się takie elementy jak mieszanka gumy, struktura i bieżnik. Najwyższą jakość zgodną ze standardami Mercedes‑Benz potwierdza umieszczone na oponie oznaczenie: „MO” i „MOExtended” to skróty oznaczające „Mercedes Original”.

Większe bezpieczeństwo i niższe koszty.

Opony Mercedes Original dostosowane są do konkretnych właściwości jezdnych poszczególnych modeli. Doskonała symbioza opony, nawierzchni i zawieszenia, we współpracy z systemami stabilizacji są gwarancją komfortu i bezpieczeństwa na szosie.

W porównaniu ze zwykłymi oponami, produkty z oznaczeniem MO wyróżniają się niskimi oporami toczenia, niższym zużyciem paliwa i idealną sterownością, co w efekcie przekłada się na niskie koszty eksploatacji.

Monitorowanie ciśnienia w oponach.

Wszystkie samochody Mercedes-Benz wyprodukowane po czerwcu 2014 roku są wyposażone w system monitorowania ciśnienia w oponach, który zwiększa bezpieczeństwo pasażerów. Czujniki wewnątrz kół monitorują ciśnienie i temperaturę opon, a w przypadku nagłej zmiany parametrów na ekranie wyświetlane jest ostrzeżenie.

Serwis

Nigdy nie idź na kompromis, jeżeli chodzi o serwis.

Opony i kompletne koła Mercedes Original możesz kupić w autoryzowanych punktach serwisowych Mercedes-Benz. Będziesz mieć pewność, że samochód otrzymał optymalne opony i najlepszy serwis.

Masz prawo do najwyższej jakości usług w zakresie wymiany opon lub kompletnych kół. Nasz profesjonalny serwis dysponuje pełnym know-how, co przekłada się na uzyskane właściwości jezdne samochodu.

Dotyczy to przede wszystkim:

  • Operacji z trzema stopniami momentu dokręcenia kół
  • Prawidłowego ustawienia czujników ciśnienia w każdej z opon
  • Optymalnego ciśnienia powietrza w oponach, które zapobiega ich nierównomiernemu zużyciu
  • Precyzyjnego wyważenia kół z użyciem najnowocześniejszych technologii

Autoryzowany serwis wykona wszystkie operacje na jednym stanowisku serwisowym. Zalecamy skorzystanie z dodatkowych usług, które zagwarantują pełne przygotowanie kół do sezonu zimowego:

  • Mycie i przechowywanie kół i opon
  • Kontrola głębokości bieżnika, stanu ścian bocznych, barku i stopki opon

Wybierz swój model Mercedes-Benz.

Dobierz odpowiednie opony dla Twojego modelu Mercedes-Benz.