Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

EWT Automotive Polska Sp.z o.o. wywodzi się bezpośrednio z firmy EUROWAX generalnego importera samochodów marki Scania na rynek polski. Spółka została przekształcona na firmę SCANTRUCK w momencie powstania Scania Polska jako importera z kapitałem szwedzkim. W momencie rozejścia się firmy Scantruck ze Scanią Polska w 1997 roku, firma ta przyjęła nazwę Diesel Truck i rozpoczęła współpracę z Mercedesem.

W 2019 roku firma zmieniła nazwę na EWT Automotive Polska Sp. z o.o.

Obiekt w którym firma działa był budowany z myślą o serwisowaniu i sprzedaży samochodów ciężarowych. Ten bardzo nowoczesny obiekt spełnia wszystkie wymagania stawiane przez firmę Mercedes-Benz.
EWT Automotive jest dealerem Mercedesa skoncentrowanym w pełni na pojazdach użytkowych. Wszystkie działania zmierzają w kierunku pogłębienia tej specjalizacji.
EWT Automotive jest bardzo korzystnie usytuowana w Ołtarzewie koło Warszawy przy trasie nr 92 Poznań-Warszawa oraz w pobliżu skrzyżowania dróg S8 i S2.. Trudna sytuacja rynku motoryzacyjnego w Polsce po 1998 roku spowolniła rozwój firmy. Pomimo tego firma została w znaczny sposób dokapitalizowana przez nowych właścicieli i jest w pełni przygotowana na dynamiczny rozwój w najbliższych latach. Czego efektem jest otwarcie serwisu w Strykowie, Płocku w 2020 roku w Białymstoku i Olsztynie oraz otwarcie serwisu samochodów osobowych w Ołtarzewie.
Spółka EWT Automotive w 2002 roku zakończyła procesy inwestycyjne w Ołtarzewie związane z rozwojem infrastruktury technicznej obiektu. Na dzień dzisiejszy firma inwestuje intensywnie w wyposażenie warsztatu do poziomu spełniającego a nawet przewyższającego standardy Mercedesa. Jednocześnie we współpracy z Regionalnym Centrum Dystrybucyjnym Mercedes-Benz Polska, prowadzony jest projekt zapewnienia pełnego dostępu części zamiennych do samochodów użytkowych MB na bardzo wysokim poziomie.
Firma prowadzi również intensywną działalność rynkową mającą na celu zwiększenie sprzedaży samochodów. Jak wspomniano na wstępie EWT Automotive koncentruje się na samochodach użytkowych w szczególności ciężkich to jest na typoszeregach Actros, Arocs, Atego, Econic, Zetros ale też samochodach dostawczych Vito, Sprinter, Citan, X Klasa, V- Klasa oraz samochody elektryczny EQV oraz E-Spriner.

EWT Automotive posiada również autoryzację na sprzedaż i serwis pojazdów marki Fuso.

Jednocześnie firma prowadzi sprzedaż i serwis samochodów Sprinter oraz Vito tak aby spełnić wszystkie wymagania transportowe swoich klientów. Elementem promocji są korzystne rozwiązania pakietów serwisowych, finansowych jak też wysoka elastyczność w dostosowaniu się do specyficznych potrzeb klientów.
Wysoka specjalizacja firmy zaczyna przynosić wymierne efekty. Firma od 2002 roku jest niekwestionowanym liderem w sprzedaży samochodów ciężarowych marki Mercedes-Benz.
Rok 2004 był rokiem znaczących sukcesów firmy, które ugruntowały jej wiodącą pozycję. Firma utrzymuje System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001:2015.
W styczniu 2011 r. u zbiegu autostrad A1 i A2, w Strykowie koło Łodzi, powstał Nowy Salon i Centrum Serwisowe Pojazdów Użytkowych Mercedes-Benz.
Znacząco powiększyło to możliwości serwisowe i jakość oferowanych usług.

W 2019 roku otworzyliśmy kolejny punkt w Płocku, w którym obsługujemy pojazdy ciężarowe oraz naczepy.

Rok 2021 to wyjątkowy czas dla Grupy EWT. Rodzina EWT Automotive powiększyła się aż o trzy oddziały.

Salon samochodów osobowych Mercedes-Benz w Ołtarzewie na ul. Poznańskiej 472. Nowy w pełni nowoczesny obiekt wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami marki Mercedes-Benz.

Serwis i sprzedaż samochodów ciężarowych Mercedes-Benz w Olsztynie i Białymstoku również zaczął obsługę klientów z początkiem roku 2021.

Zwiększająca się sprzedaż zarówno serwisu jak też pojazdów pozwala patrzeć z nadzieją w najbliższą dalszą przyszłość.